Шановний споживачу!
Люб’язно нагадуємо Вам про деякі доступні способи економії електроенергії, а відповідно — й Вашого сімейного бюджету. Вони ґрунтуються на дбайливому ставленні до природних та особистих ресурсів.
ЯК ЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ
Електроенергія найбільше витрачається у денну пору доби, коли Ви експлуатуєте побутові прилади. Левова частка Ваших грошей іде саме на забезпечення енергією цього часу доби. Однак коли Ви спите, прилади продовжують працювати і споживати електроенергію.
Як зменшити ці витрати?
Купуйте прилади з мінімальною витратою енергії з можливих (на всіх побутових приладах вказано клас енергоефективності). Поміркуйте: а чи не варто замінити свій старий холодильник — «пожирач» електроенергії — на новий і з полегшенням зітхнути?
Електрорадіатори, водонагрівачі — це універсальні прилади, призначені для автономного обігріву приміщень будь-якого типу та забезпечення їх теплою водою. Програмне управління, яке підтримує необхідну температуру у Вашому будинку, не допускаючи надлишку енергії, та раціональне користування водонагрівачами також допоможуть Вам економити на електриці.
Допоможе і багатозонний прилад обліку спожитої електроенергії (лічильник). Він оснащений механізмом, який із настанням ночі переводить лічильник на економний «нічний тариф». Отож використання деяких побутових електроприладів (наприклад, домашнє прання) можна перенести на ніч. У результаті виходить, що Ви витрачаєте менше грошей.
ЯК ЕКОНОМИТИ СВІТЛО
Найпростіший та найефективніший спосіб заощадити на світлі — встановити в оселі енергозберігаючі лампочки. Нині у магазинах електротоварів можна придбати різноманітні енергозберігаючі моделі, в тім числі популярні зараз світлодіоди. Такі лампочки споживають мінімальну кількість енергії. А значить — Ви нарешті отримуватимете рахунки до сплати за електроенергію із «не захмарними» сумами.
Ще один прилад, який може допомогти Вам в економії світла, — димер. Це розумний світлорегулятор, який змінює яскравість світіння Ваших ламп. Завдяки пульту управляти димером однаково зручно з будь-якої точки Вашої оселі.
ЯК ЗБЕРЕГТИ ТЕ, ЩО МАЄТЕ
За підрахунками, втрати тепла у старих будинках є дуже значними. Тому утеплення будинків, якісні склопакети та інші вторинні способи збереження енергії справді необхідні.
Для проведення утеплювальних робіт Ви можете скористатися сучасними державними програмами «теплого кредитування», які дозволяють повернути до 30% їхньої вартості. А потім — економити і на енергії, яка тепер не буде «випаровуватися», наче вода у спеку.